Egypt - St. Johnes Reef

Nejnavštěvovanější safari lokalita Egypta..
Krásné reefy plné života bez placení poplatků za rezervace..
Lítáme rovnou do Marsa Alamu... tedy žádné drkocání autobusem z Hurghady
Možnost kurzů potápění se specializací Nitrox a Advanced Open water diver

 

Nejoblíbenější trasa Egypta

Trasa začíná v přístavu Marsa Galib asi 280  jižně od Hurghady. My přiletíme  do Marsa Galibu a  přesuneme se na  lod ihned po příletu...

Na tuto cestu jsme se opět rozhodli využít loď El Farouk, na které jsme byli poprvé již v roce 2013. Tato loď skvěle funguje, má silné motory, stabilní posádku a je vidět, že majitel se o loď dobře stará.. a hlavně místní kuchař nás přiváděl občas  do extáze. Je velmi pohodlná, prostorná a velmi dobře prostorově vyřešená. Relaxační salon na horní palubě je prostě báječný. Fotky jsou ve fotogalerii.

Cílem jsou nádherné a jedinečné útesy St. Johnes, které se nachází téměř u Súdánského pobřeží, přibližně 20km od Zabargadu!!! Na 14 čtverečních milích se rozkládá 5 hlavních reefů, které tvoří nádhernou podvodní krajinu od překrásných korálových zahrád až po stěny, které padají do hloubek několik set metrů, oplývající obrovským množstvím různých korálů a bohatým podvodním životem. Tyto jedinečné korálové zahrádky jsou opravdu jedinečné a pouze některá místa v Indonesii se jim vyrovnají.. Tyto reefe často lákají různe tyty žraloků a jiných větších zvířat k očistě a tím i k našemu pozorování.. Absolutní paráda..

Hlavní lokality jsou: Malé a Velké Habili, Malá a Velká Gotta a Um El Erouk. Jestli je nějaká možnost vidět v Egyptě velká zvířata, tak je to právě tady. Když se k návštěvě zvolí správné období, je možno normálně pozorovat žraloky jak oceánské, tak šedé utesové, Manty, kladivouny, velké rejnoky.

Noční přístaviště na Dangerous reefu či Um el Erouku skýtají dostatek klidu, kde se loď  může krásně schovat a kde je velký výskyt španělských tanečnic, trnuch, murén a klasického nočního života, atd.. Cestou zpět navštívíme další fantastické lokality jako např. Malahi- zahrada hlídaná bělocípími žraloky,Claudie reef a Cave reef - překrásné otevřené i zavřené jeskyní bludiště, Dolphin reef na Sataye - známý velkým výskytem delfínů, se kterými budeme snorchlovat, Sha´ab Mahrus - vyhlášená skalní stěna skrývající mnoho jeskyněk a s možností vidět žraloky šedé, bělocípé a kladivouny. Na jaře 2014 jsme tu natočili i dungonga.. Opravdu Panenská podvodní příroda !

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

V ceně je zahrnuto: Transfer z a na letiště, plná penze + odpolední svačina, plné pití nealko nápojů ( kafe, čaj, cola, sprite, voda,...), předposlední den Velká slavnostní večeře s krocanem, 7 dní ubytování na lodí ve dvoulůžkových kabinách s příslušenstvím a lednici, nyní nově 7 dní potápění, protože ihned po nalodění jedeme,  obvykle 3x ponor den + 1 noc mimo přejezdů, lahve, olova, česky mluvícího průvodce.

V ceně není zahrnuto: Letenka a všechny letištní poplatky (8900 Kč),  případné zvýšení nadváhy z 15 na 23 kg 1.500,- Kč oba směry, tatranka v letadle, bakšiš cca 30 euro, půjčení potápěčské výzbroje, vízum (25 US na letišti v Hurghadě), nitrox (70 Euro na týden)

Cena : 21.050,- Kč 


Naše centrum je vedeno jako Cestovní agentura. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány příma na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte vždy na srazu účastníků..

 
 

Seznam termínů

TermínNázevAnotaceVolných míst
12. - 19.5.2018Egypt - St. Johnes ReefAbsolutně nejkrásnější lokality Egypta... 5 překrásných reefů u Súdánských hranic.. Nádherné korálové útesy.... Nádherně teplá voda, nádherná viditelnost.. Neváhejte... :-)-

PŘIHLÁŠENÍ NA AKCI

 
 
Kurzy potápění Cestování Všechny termíny Všechny termíny

Pondělí - Pátek:
10-12  a  13-18 hod.

Sobota:
Sraz účastníků potápění v 10 hod.

Homepage Scubapro SSI