Thajsko - Moře, památky a pralesy

Thajsko je jedinečné na 100% relax
Země úsměvů, přívětivých lidí...
Jedinečná kuchyně, denodenní relaxační masáže a nádherné potápění... a jedinečné pralesy ...
Přidejte se k nám..

Thajsko je naše srdeční záležitost.. Vzdyť na ostrově Lanta jsme měli 6 let naší potapěčskou základnu...

Proto se tam rádi vracíme... Známe dokonale prostředí, máme tam mnoho přátel.. prostě tento kout světa hodně dobře umíme :-)

Rádi bychom Vás tedy pozvali na PROMOAKCI – na potápění a relax na temto ostrov a nebo na kombinovanou cestu.. tedy ještě na pokračující dobrodružství do pralesů na severu země. Bude to jako vždy nádherná cesta do jedinečné země, proslavené svojí pohostinností. Ne nadarmo se Thajsku říká“Země věčných úsměvů“.

Naším hlavním cílem  bude ostrov Lanta, která se nachází v teritoriálních vodách Thajského království, necelé dvě hodiny dále na jih od Phi - Phi. Tento ostrov, 30 km dlouhý a 8 km široký, na nás dýchne svým osobitým kouzlem. Na jedné straně zde lze nalézt čilý denní i noční ruch a na druhé straně klidné a tiché zátoky, kde se člověk může koupat v nádherném moři sám jako trosečník na pustém ostrově.

Ubytování je v nádherných bungalovech umístěných v malém rodinném resortu v tropické zahradě hned na pláži. Vybavení je dle kategorie, ale i v základní příjemné verzi je mimo standartního vybavení jako je oddělitelné dvojlůžko a koupelna s toaletou i klimatizace a velká chladnička.

Břehy ostrova omývá Andamanské moře, které je součástí  Indického oceánu. Na tomto poměrně rozsáhlém území, se nachází přírodní rezervace, která je proslavenou velkým množství rybích druhů a rozličností života. Mimo občasného výskytu mant a velrybích žraloků, které jsou vždy o štěstí a náhodě, tu vedle sebe žijí velká hejna kranasů, chrochtalů či barakud. Jsou zde krásné potápěčské lokality s výskytem vzácných mořských koníků a mnohožábrých živočichů. Prostě obrovská směsice různých druhů podmořského života.

V čase naší cesty je zde velká pravděpodobnost setkání se Žralokem velrybím – tímto obrovským dobrákem, živícím se planktonem. Setkání s ním je jedinečným zážitkem na celý život… tato největší ryby oceánu se často dobromyslně zastaví a kouká na drobné človíčky kolem s laskavým zájmem… někdy ovšem bez zájmu plave svým vytýčeným směrem. Asi díky méně zdařilé kolekci barevných neoprenů kolem... :-)

Dalším častým pozorovaným druhem je Žralok leopardí (viz foto), který má specifické zbarvení… také tento druh je člověku neškodný… živí se drobnými korýši a rejnoky. Častým návštěvníkem jsou manty a různé typy větších i menších rejnoků.

Všechna tato větší stvoření jsou častěji k vidění proslaveném Hin Daeng a Hin Moang , což jsou nádherné korálové reefy s jedinečně barevnými korály a vzácnými druhy mořských šneků. Bude prostě na co koukat!!!

Tato výprava se hodí pro každého potápěče, jak pro začínajícího, tak i pro zkušeného… každý si najde své. Není problém ani doprovod nepotapěč a myslím, že se nudit určitě nebude!!

Druhá volitelná část nás naopak zavede na sever země.. do magické oblasti Zlatého trojúhelníku. Na pomezí Laosu, Barmy a Thajska jsou nádherné pralesu plné fantastických, turisticky přístupných, prehistorických jeskyní, kde na nás dýchne minulost díky obrovským stalagnitům a stalaktitům věky tu rostoucím v tichém klidu času. Jsou zde krásné řeky na kterých se svezeme na kánojích při celodenním vodáckém výletu...
Poslední kouzlo, které nás vábí je život horských kmenů, které se od běžných Thajců výrazně odlišují. Jako by se zde život zastavil a jejich krásně divoký styl života někoho nadchne a někoho přivede k zamyšlení, po čem se tu vlastně všichni pachtíme.. a jejich kašmírové, ručně dělané šátky v prodeji za nic nám jen připomenou že civilizace klepe i tady na dveře... ale pomalu

Druhá druhá varianta zase nabízí možnost seznámit se s historií Thajska, jeho památkami. Kdo by nechtěl nakouknout do pralesů, jes zde možnost prohlídnout si Bangkokv celé jeho kráse. Královský palác, tCisařský hrad, Budhistické kláštery a pagody... to vše stojí za zhlédnutí. Mimo historie je možno navštívit i světoznáme obchodní centrum a kulinářské trhy. Každý si najde to své :-)

 

Plán cesty je tedy rozdělen na dvě volitelné části. První část bude společná a dvě možnosti druhé volitelná. Také je tu i možnost  okamžitého odjezdem z Phuketu do Čech. Vše dle vašeho času a uvážení. Kontaktujte nás... poradíme :-)

Plán cesty

První část:

Odlet z Prahy v 7.00 hod ráno - přílet Krabi, transfer na ostrov Lanta, ubytování

1. den            - odpočinek po cestě, půjčení skutrů, prohlídka ostova, večeře u Mamá

2. den            - potápění Koh Ha, relax , večerní prohlídka v Saladanu

3. den            - Potápění Koh Bida (u Phi Phi), relax, večerní koktejli na Mpa ka

4. den            - relax , výprava k majáku na konec ostrova, večeře v rybí restauraci

5. den            - Potápění Koh Ha, relax

6. den            - Potápění Hin Daeng a Hin Muang (best)

7. den            - Ranní trhy, výprava do starého Saladanu k mořským cikánům

8. den            - Potápění dle skupinového výběru, relax

9. den            - Odjezd do Krabi - noční market

10.den           -  odlet a tento den i návrat do Čech 

              nebo letecký přesun do

10. den         - přílet Bangkok a transfer do hotelu a proslavený večerní food market

11. den         - prohlídka Kralovského paláce a dalších historických památek

12. den         - prohlídka památek či návštěva známého obchodního centra se vším

Odjezd 13. den - brzo ráno odlet a dopoledne návrat do Čech 

Cena za první část: 21.850 Kč

Cena druhé druhé části: 9.100,- Kč

Cena první části obsahuje:

Přejezd Krabi - Lanta a Lanta - Phukhet ( taxi transfer, lodní přejezd), 9x ubytování na ostrově Lanta Bungalovy De Luxe, 1x ubytování Krabi,

Cena druhé druhé části: letenka z Phuketu do Bangkoku!!!, 3x ubytování v Bangkoku

Cena neobsahuje

Letenku Praha - Krabi a zpět z  Chiang Mai  - Praha  (cca od 22.000 -  27.000 dle přihlášení), potápění, jídlo a pití ( levno.. jidlo kolem 50 Kč normál), zapůjčení skutru (cca 250 Kč den), drobné transfery z přístavů a z a na letiště.
U druhé části výpravy dopravu po městě, vstupy, jídlo a pití

Pro podrobnější info volejte k nám do centra Radka

Naše centrum je vedeno jako Cestovní agentura. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány příma na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte vždy na srazu účastníků..

 
 

PŘIHLÁŠENÍ NA AKCI

 
 
Kurzy potápění Cestování Všechny termíny Všechny termíny

Pondělí - Pátek:
10-12  a  13-18 hod.

Sobota:
Sraz účastníků potápění v 10 hod.

Homepage Scubapro SSI