Dětský kurz šnorchlování (potápění na nádech)

Dětský kurz plavání a šnorchlování..
Je nádherné pozorovat děti při hře nad i pod vodou
A když se k tomu ještě naučí velké množství dovedností a bezpečnostních opatření, tak se snoubí zábava a odpovědnost...
Dopřejte dětem zážitky v pro ně přirozeném prostředí

Dětský kurz šnorchlování se zaměřením na frediving je určen pro školy a rodiče dětí, kteří chtějí prohlubovat a zlepšovat dovednosti dětí v jejich přirozeném prostředí nad i pod hladinou. Vždyť voda je jejich hlavní živel a zlepšováním šnorchlovací a dechové techniky se vyrazně zlepšují a zvyšují dovednostní parametry dětí. Vše formou hry a správné metodiky... V neposlední řadě dochází i k postupnému posílení imunity dětí postupným a cíleným otužováním..

Celosvětové uznávaný mezinárodní výukový systém SSI se zabývá touto problematikou přes 40 let své existence. Velmi dobře se jí podařilo propojit přirozené aktivity dětí ve vodě s dechovým cvičením, tělesný rozvoj s hrou... vše nenásilnou a přijemnou formou... Metodika je založena na postupném přidávání obtížnosti jednotlivých dovednostních prvků, tak aby děti byly aktivitou nadšeni, spolupracovali. Vše za přísných bezpečnostních prvků, které jsou jasně stanoveny ve standartech jednotlivých kurzů. Bezpečnost je absolutní základ...

Kurz je určen jak pro začínající, tak i pro pokročilejší dětské plavce. Často děti, které špatně plavou, jsou při použití ploutví nadšeni, protože právě ploutve slouží k jejich větší stabilitě a většímu pocitu bezpečí.

Děti jsou někdy rozděleny do dvou výkonostních družstev, aby jedna skupina nebrzdila druhou.  V jedné jsou děti, které z vodou jsou často ve styku a tkz. se nebojí nových aktivit, v druhé jsou děti, které potřebuji na začátku pomalejší krůčky do vodních aktivit. Nicméně v závěru kurzu se většinou obě skupinky již propojí, protože výkonostní skok dětí se většinou vyrovná.V některých případech toto rozdělení není třeba... vše dle momentální situaci stavu dětí.

Kurz se skládá z 8 výukových hodinových lekcí na bazenu dle výukových standartů SSI. Učební plán je rozdělen do 3 sekcí... na začátku cvičení na mělčině, cvičení s ABC na mělčině, cvičení s ABC na hloubce (ABC  - maska, šnorchle, ploutve). Vše pod dohledem zkušených instruktorů SSI, vyškolených pro práci s dětmi, kteří se řídí jasným pravidlem, že tato aktivita je uspěšná jedině při maximální spolupráci a nadšení dětí. Proto se žádné dítě do ničeho nenutí, nezvyšuje hlas a nepraktikují se postupy některých nejmenovaných plaveckých škol, kde často děti trpí stresem při nepříliš správném pedagogickém chování.

 

Požadavky na kurz: věk 8 - 12 let ( je možné se individulálně domluvit jak na mladším tak i na starším dítěti), vlastní ABC ( není li vyšší cena za kurz), koupací čepice ( hygienický požadavek většiny bazenů), dítě musí umět alespoň lehce plavat a nemělo by mít panickou hrůzu z vody.... :-)  Před koncem  tohoto jedinečného kurzu budeme rádi i za přítomnost rodičů ve vodě, aby vám děti mohli ukázat, co se vše naučili... Také bude pořízován videozáznam postupných kroků vašich dětí ve vodě... na památku

Začátek kurzu dle datumu je zahájen od 17.00 administrativní hodinou v našem potápěčském centru na Korunní 81, Praha 3, kde se provádí kompletní administrativa, odpovídá se na případné dotazy, platí se kurz, nebylo li provedeno uhradou na učet a nákup ABC v případě zájmu.

Využíváme kapacity většiny pražských bazenů, i když naším hlavním je plavecký bazén na Zeleném pruhu. Nicméně již minulý rok při velkém zájmu rodičů jsme rozšířili aktivity po celé Praze dle bydliště dětí. Podmínkou je pouze, aby na danný bazén se dala dohromady skupinka cca 7 detí. V případě zájmu o jinný bazen prosím v přihlášce dejte do poznámky požadavek na přesný typ bazenu... vynasnažíme se Vám maximálně vyhovět.

Samotné lekce se provádí jednou týdně a to nyní od 17.00 - 18.00 hod na bazenu areálu Technického střední školy na Zeleném pruhu na Praze 4. Je nutné, aby vždy byl dodržen čas srazu před bazenem a to vždy nejpozději v 16.45 z důvodu hladkého časového harmonogramu... chtěli bychom využít opravdu plných 60 minut času na bazenu.

 

 

Cena kurzu:  s vlastním ABC                 3.800,- ( při nákupu ABC u nás 20% sleva)
                      

V ceně kurzu je: 8x pronájem bazenů, práce instruktorů, něco na památku na konci kurzu, půjčení potápěčského setu pro děti a rodiče v závěrečné hodině na ochutnání potápění  dle zájmu, není povinné)

V ceně není: doprava k a z bazenu, hygienické a mycí prostředky 

Věřte nám, že vaše dítě bude s námi ve svém živlu a že ho opravdu něco naučíme!!

Po skončení kurzu nic nekončí... Dítě může docházet na bazén v rámci aktivit dětského klubu

 
 

PŘIHLÁŠENÍ NA KURZ

 
 
Kurzy potápění Cestování Všechny termíny Všechny termíny

Pondělí - Pátek:
10-12  a  13-18 hod.

Sobota:
Sraz účastníků potápění v 10 hod.

Homepage Scubapro SSI